WTH-100 Kullanımı

Bağlantı (WiFi) Ayarlarını Yapın

WTH-100 cihazınızı kullanıma başlamadan önce WiFi ayarlarını yapmalısınız. Bunun için önce cihazınızla birlikte gelen USB kablosuyla PC/laptop bağlantısını yapın.

Aşağıdaki linkten cihazınıza WiFi bilgilerini ekleyip / güncelleyebileceğiniz yazılımı indirin.

WiFi Giriş Yazılımını İndir

Karşınıza internet bağlantınıza ait kullanıcı adı/şifresi bilgilerinizi girmenizi isteyen ekran gelecektir. Burada internet (ADSL) bağlantınıza ait bilgileri lütfen doğru giriniz.

Yeni kullanıcı ekleme işlemi ile formu uygun bir biçimde doldurun. Belirlediğiniz kullanıcı adı şifresiyle oturumu başlatın.

wth100 wifi ayarları
yönetim paneline cihazı ekleyin

Cihazınızı Ekleyin

Birden fazla WTH-100 cihazınızı kullanabileceğinizi düşünerek cihaz tanımlama/ekleme işlemini yapmalısınız. Cihazınızın üzerinde bulunan ID numarasını burada kullanmanız gerekecektir.

Artık sıcaklık ve nem takip cihazınızı konfigüre edebilir / kullanabilirsiniz.

WTH-100'ünüzü dilediğiniz gibi konfigüre edebilirsiniz. Alarm eşik değerleri buradan ayarlanabilmektedir. Sıcaklık ve nem ölçüm değerlerinin raporlama işlemlerini yapabilirsiniz.

WTH100 kullanım şeması

Kullanım Videoları

Aşağıdaki videolarımızı adım adım izleyerek WTH-100 sıcaklık ve nem kayıt cihazınızın kullanımını kolayca öğrenebilirsiniz.

1.Cihazın Özellikleri

2.Server İşlemleri

3.Bağlantı Problem - Kontrol

Sıkça Sorulan Sorular

sssCihazınız sisteme kayıtlı değilse, cihaz ekranındaki tarih ve saat güncellenmez.


Wi-Fi bilgileri girilmeden cihazı kullanabilir miyim?

Wi-Fi bilgileri girilmeden cihaz internete bağlanamaz. Bu bilgileri cihazınıza girebilmek için öncelikle Wi-Fi Ayar Programını indirmeniz gerekmektedir.


Kablosuz internet bağlantınız olmadan cihazın okuduğu değerleri uzaktan görebilir miyim?

Cihazın bulunduğu ortamda kablosuz (Wi-Fi) internet yok ise ya da sinyal zayıf ise cihaz okuduğu sıcaklı ve nem bilgilerini gönderemez.


Cihazdan gelen alt-üst limitler aşıldı uyarısını nasıl susturabilirim?

Cihaz sıcaklık alt ve üst limitleri aşıldığında sesli uyarılar verecektir. Cihazı susturmak için cihazın yan tarafında bulunan butona basmanız gerekecektir. Alt ve üst limitleri değiştirerekte cihazın uyarılarını durdurabilirsiniz.


Sıcaklık ve nem cihazına kaç adet sıcaklık probu bağlayabilirim?

Cihaz üzerinde maksimum 4 adet sıcaklık probu bağlanabilir. Cihazı satın aldığınızda 1 prob ve dahili 1 sıcaklık ve 1 nem sensörü standart olarak gelmektedir.


Cihazın çektiği akım miktarı nedir?

Sıcaklık ve nem takip cihazımız toplamda 500 mA akım çekmektedir.


Cihazın garanti süresi ne kadardır?

Sıcaklık ve nem takip cihazımızın garanti süresi 2 yıldır. Tüm servis ve destek hizmetleri üretici firma Inkatech Ölçüm Sistemleri olarak tarafımızdan verilmektedir.


Seralar özelinde yaşanan bazı küçük problemler ve çözümleri

Konuyla ilgili detaylı bilgiye "uygulama alanları" kısmından erişebilirsiniz.